Nie musimy stać się lepsi, czystsi, bardziej uduchowieni lub święci. Mamy doświadczyć naszej prawdziwej istoty. Z tego rozwinie się wszystko inne.

Willigis Jäger

Jak stać się w pełni sobą? Jeden ze sposobów to szczere spojrzenie na własne pragnienia. Część naszych dążeń uwarunkowana jest społecznymi normami, część jest efektem niezaakceptowanych, trudnych doświadczeń – te oddalają od prawdziwych siebie. Są też takie, których realizacja przybliża do osobistego spełnienia. Korzystając z Badania LFM® możesz lepiej poznać siebie, by żyć w zgodzie z autentycznym ja.

Badanie LFM® bazuje na MAPIE ŻYCIOWEGO SPEŁNIENIA – LIFE FULFILMENT MAP®. Mapa obrazuje przekonania, którymi kierujemy się w życiu. Przekonania pogrupowane są w 8 kategorii (obszarów) reprezentujących kluczowe czynniki zaangażowania. Czynniki zaangażowania to potrzeby wynikające z zakorzenionego w nas sposobu myślenia i odczuwania. Badanie LFM® odpowiada na następujące pytania:

  • Jakimi przekonaniami kieruję się w życiu? Jakie potrzeby pragnę zaspakajać?
  • Które przekonania stoją na przeszkodzie mojemu szczęściu, a które przynoszą mi radość i spełnienie?

Kategorie czynników zaangażowania LFM®

Kiedy warto skorzystać z badania LFM®?

  • gdy stoimy w obliczu zmiany w naszym życiu, podejmujemy ważną decyzję dotyczącą przyszłości (nowa praca, rozstanie z partnerem/partnerką, nowy związek) – badanie LFM® pomaga stwierdzić, czy planowana zmiana przyczyni się do zaspokojenie ważnych dla nas potrzeb i aspiracji,
  • gdy czujemy, że w naszym dotychczasowym życiu czegoś brakuje – gdy trudno jest nam znaleźć poczucie sensu, satysfakcji, spełnienia,
  • gdy chcemy rozwijać się i wzrastać – badanie LFM® jest bazą, która pozwala wyznaczyć kierunek procesu wzrastania, wspieranego w trakcie kolejnych spotkań konsultacyjnych.

Możesz stać się kimś. Możesz być autentycznym sobą.

– od Ciebie zależy do czego dążysz.

ewa-kujawa.pl