Wczoraj to historia. Jutro to tajemnica. Dzisiaj to dar.

Wyobraź sobie, jakie to uczucie, czekać na szczęście, które ma nadejść. Wyobraź sobie, jakie to uczucie wspominać szczęśliwe chwile, które minęły. Wyobraź sobie również jak to jest, gdy szczęście czujesz właśnie w tej chwili, gdziekolwiek jesteś, cokolwiek robisz. Jak pragniesz doświadczać szczęścia – jako wspomnienie? … jako przyszłość? … a może  tu – teraz … Lecz czym właściwie jest szczęście? I czy na drodze ku szczęściu lepiej kierować się intuicją czy rozumem? Być może artykuły umieszczone poniżej przybliżą odpowiedzi na postawione pytania.

Gdy jesteśmy nastawieni na świat zewnętrzny bywa, że żyjemy w oddaleniu od pragnień własnego serca. By spotkać siebie – autentyczną istotę – ani dobrą, ani złą – po prostu prawdziwą, warto zanurzyć się w medytacyjną ciszę.

Niektórym medytacja wydaje się nudna, bezcelowa, oderwana od codzienności. Czasem zwyczajnie za trudna – wszak w ciszy pojawiają się niechciane wspomnienie i emocje. Jeśli zdecydujemy się na spotkanie z sobą poprzez medytację, być może przydatna okaże się wiedza o tym, co jest istotą medytacji, jak działa nasz mózg, gdy medytujemy, jakie są podstawowe techniki medytacyjne i o czym warto pamiętać, by w medytacyjnym olśnieniu nie zbłądzić na manowce.

Nie istnieje droga do szczęścia. Gdy podążamy za szczęściem, zawsze jesteśmy za nim z tyłu. Możemy być szczęśliwi jedynie wtedy, gdy rozpoznamy i przyjmiemy nasze szczęście w chwili, w której jesteśmy, tu-teraz.

ewa-kujawa.pl