Przejdź do treści


O mnie

moje zdjęcie plaza 3

Mam na imię Ewa, jestem kobietą pełną pasji i radości życia. Pochodzę z Gdańska. Obecnie mieszkam w Józefosławiu pod Warszawą. Spotkałam tutaj życzliwych ludzi oraz stworzyłam własne miejsce do życia. Od 1998 roku pracuję jako trener biznesu, od 2000 jako doradca, a od 2018 również jako trener osobistego rozwoju.

Skończyłam studia ekonomiczne na Uniwersytecie Gdańskim, w ramach Programu Tempus -University of Leicester ukończyłam kursy: Banking&Finance i Strategic Marketing of Financial Services. W trakcie studiów sporo podróżowałam, miałam możliwość na krótki czas zamieszkać u rodzin: niemieckiej, egipskiej i amerykańskiej. Dało mi to unikalną sposobność  poznawania różnych kultur.

Już po studiach poszerzyłam swoje wykształcenie o 2- letni kurs psychologii.  W ciągu kolejnych lat  uczestniczyłam w wielu szkoleniach i warsztatach w Polsce oraz zagranicą (w Anglii, Stanach Zjednoczonych i we Francji).  Zdobywając doświadczenie w pracy trenera i doradcy mogłam w praktyce zweryfikować przydatność różnych systemów rozwoju umiejętności  oraz metod zarządzania. Osobiste poszukiwania pozwoliły mi poznać różne nurty wspierające rozwój indywidualny.

W pewnym momencie życie zmusiło mnie, bym zmierzyła się z bagażem własnych trudnych emocji. Podróż w głąb siebie choć prowadziła poprzez smutek, bunt i rozgoryczenie, przyniosła ulgę i wzruszenie. Poczucie humoru, na równi ze łzami, pomagało pożegnać bolesne wspomnienia. Moja osobista droga obejmowała tradycyjną psychoterapię, terapię tańcem (5 rytmów, Otwarta Rzeka, Movement Medicine), ustawienia systemowe, EFT, mindful streching.  Ważnym dla mnie momentem była zmiana podejścia do samej siebie – zmniejszenie wysiłku w kierunku zrozumienia dzieciństwa i skupienie energii na odkrywaniu tego, kim jestem tu i teraz. Określenie na nowo „mnie dorosłej” pomogło mi odbudować relacje z bliskimi oraz pozwoliło czerpać zadowolenia i radość z życia.

Od 2016 roku pracowałam nad autorską metodą wspierania rozwoju ludzi, bazując na mojej praktyce biznesowej i osobistych doświadczeniach. Zwieńczeniem tej pracy jest powstanie metody InsightsBegin.

Obecnie  w oparciu o InsightsBegin wspieram osoby, które chcą poprawić jakość swojego życia. Wspieram tych, którzy stoją przed trudnym, życiowym wyborem oraz tych, w życiu których zaszła zmiana, jaka spowodowała poczucie zagubienia lub straty. W sferze biznesu pomaga menedżerom i zespołom projektowym we wdrażaniu zmian, usprawnianiu komunikacji i kształtowaniu zaangażowania.

Gdy zastanawiałam się nad tym, jaki wybrać znak graficzny, by symbolizował InsightsBegin od razu poczułam, że to krokus. Krokus to dla mnie najbardziej wyczekiwany ze wszystkich kwiatów. Co roku na początku marca krokusy rozkwitają w moim ogródku. Choć małe, zachwycają intensywnością koloru. Wychylają się z ziemi w trudnym czasie, gdy przemijająca zima nie daje za wygraną i atakuje resztkami sił. Potrafią przetrwać powracający śnieg, mróz, marznący deszcz. Tulą swoje płatki do wnętrza i cierpliwie czekają. Gdy tylko błyśnie marcowe słońce, radośnie rozkwitają pełnią przebudzonej wiosny.

W kwietniu przekwita piękna korona, ustępuje ona miejsca krokusowym liściom. Jeśli ich nie kosić, przez kolejne miesiące będą czerpały energię deszczu i słońca, by wzmacniać to, co niewidoczne dla oka – podziemne serce krokusa. A gdy po lecie, jesieni i zimie znowu pojawia się wiosna, krokus zakwita już nie sam, ale w otoczeniu kilku kolejnych.

Krokus jest w moich oczach symbolem cyklicznej odnowy. Pierwsza jej faza zaczyna się tuż po tym, gdy przeminie kwiatowa korona. Pozornie wydaje się, że to koniec egzystencji. Ale właśnie wtedy, gdy korona znika, następuje gromadzenie sił dla dalszego wzrostu. Niewidoczne gołym okiem, podziemne, cierpliwe namnażanie potencjału. W liściach zachodzi biosynteza, która odżywia cebulkę krokusa i pozwala wyprodukować kolejne. Jesień i zima to okres odpoczynku. Odpoczynek jest ważnym elementem rozwoju, bo pozwala na wewnętrzną  integrację. Dzięki niej na początku marca spod śniegu zaczynają wyzierać nowe rośliny. Kolejna odsłona jest zawsze bogatsza od tej poprzedniej. Przemiana niezmiennie przynosi obfitość.

Krokus został włączony w logo InsightsBegin. Symbolizuje potrzebę wzrastania i zmiany, która w naszym życiu odbywa się cyklicznie i nieustannie. Symbolizuje również rozkwit nas samych i odwagę sięgania po to, co najpełniej zaspakaja potrzeby naszego ciała, serca i umysłu, w zgodzie z otaczającym nas światem. 

Referencje

© 2024 Ewa Kujawa

Dane kontaktowe

© 2024 Ewa Kujawa